KEK
Fillimi / Lajmet / Kryeministri Mustafa takohet me përfaqësuesit e shoqatave të dala nga lufta
Isa Mustafa

Kryeministri Mustafa takohet me përfaqësuesit e shoqatave të dala nga lufta

Edhe pse veteranëve e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dje iu nda buxheti për pensionet e muajit shtator, Qeveria po i analizon mundësitë për gjetjen e një zgjidhje për tre mujorin e ardhshëm, duke e lënë të hapur mundësinë për ndërprerjen e  pensioneve në një kohë të caktuar. Kjo ndodhi pasi përfaqësuesit e veteranëve  i kanë tërhequr vërejtjen qeverisë, duke u kërkuar përgjegjësi dhe respektim të ligjeve. Situata e acaruar ka bërë që sot të mbahet  takimi urgjent mes kryeministrit, Isa Mustafa dhe përfaqësuesve të veteranëve. Kosova Press mëson se në këto momente përfaqësuesit e veteranëve janë në zyrën e kryeministrit dhe janë duke biseduar për çështjen e pensioneve, përfshirë edhe procesin e listave për të cilat janë ngritur dyshime të mëdha.

Kontrolloni gjithashtu

Yuri Kim: Amerika nuk e mbështet asnjë kandidat apo subjekt politik në Shqipëri por të drejtën e qytetarëve

Yuri Kim: Amerika nuk e mbështet asnjë kandidat apo subjekt politik në Shqipëri por të drejtën e qytetarëve

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim rithekson se Amerika nuk e mbështet asnjë kandidat apo ...