MIT KS
Fillimi / Lajmet / Kryeminstri Kurti: Familja Jashari e ka vulosur Prekazin si kryeqytet historik të kryengritjes shqiptare
Kryeminstri Kurti: Familja Jashari e ka vulosur Prekazin si kryeqytet historik të kryengritjes shqiptare

Kryeminstri Kurti: Familja Jashari e ka vulosur Prekazin si kryeqytet historik të kryengritjes shqiptare

Familja Jashari është ajo që e ka vulosur Prekazin si kryeqytet historik të kryengritjes shqiptare. Kështu tha kryeministri i Kosovës Albin Kurti, gjatë homazheve që bëri të familja Jashari më rastin e 22 vjetorit të Epopesë së UÇK-së. “Pas seancës së djeshme të Kuvendit, sot erdhëm këtu në Prekaz për të nderuar 22 vjetorin  e epopesë së UÇK-së dhe për të bërë homazhe tek familja që e ka vulosur Prekazin si kryeqytet të kryengritjes shqiptare. Pas këtyre homazheve do të vizitojmë edhe familjen Jashari”, ka thënë kryeministri. Kurti homazhet në Prekaz i ka bërë se bashku më kryekuvendaren Vjosa Osmani.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Nuk do ta bëjë pranim-dorëzimin sepse nuk mund ta pranojë Avdullah Hotin, atë e shkarkova

Albin Kurti: Nuk do ta bëjë pranim-dorëzimin sepse nuk mund ta pranojë Avdullah Hotin, atë e shkarkova

Ish-kryeministri Albin Kurti ka bërë me dije se nuk do të këtë sot pranim-dorëzim të ...