Ramush Haradinaj Prekaz

Kryetari i AAK-së dhe Komandanti i Dukagjinit gjatë luftës, Ramush Haradinaj i pari bëri homazhe në Prekaz

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, me rastin e homazheve në Kompleksin memorial “Adem Jashari”, në Prekaz,  tha se kjo Betejë e zhvilluar këtu para 18 vitesh, është një ngjarje e shënuar e historisë, që ka kthyer vetëdijen kombëtare për lirinë e vendit. Ne bashkë-ndjejmë dhimbje me familjen Jashari”, tha Haradinaj. Ai ka shkuar  i pari në Prekaz së bashku me përfaqësuesit e kësaj partie, për të bërë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, ku gjatë tri ditëve në vijim parakalojnë dhe bëjnë homazhe dhjetëra mijëra liridashës shqiptarë nga mbarë trojet etnike.

Kontrolloni gjithashtu

“Junts per Catalunya” në Parlamentin e Spanjës po kërkon që Qeveria e këtij vendi ta njohë, pavarësinë e Kosovës

“Junts per Catalunya” në Parlamentin e Spanjës po kërkon që  Qeveria e këtij vendi ta …