KEK
Fillimi / Lajmet / Kryetari, Hashim Thaçi, thotë se dhuna politike nuk do të ketë vend në shoqërinë tonë
Kryetari Thaçi

Kryetari, Hashim Thaçi, thotë se dhuna politike nuk do të ketë vend në shoqërinë tonë

Kryetari, Hashim Thaçi, përmes një deklarate për medie ka reaguar lidhur me zhvillimet e fundit në vend. Ai është cituar të ketë thënë se  dhuna politike nuk do të ketë vend në shoqërinë tonë, edhe pse dhuna policore ka qenë dhe ishte mjaft e pranishme ditë më parë  nga policia e Kosovës, në Mushtisht të Therandës. Thaçi ka shtuar me këtë rast se “sulmi në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës, ishte një sulm terrorist dhe kjo formë e veprimit politik është e papranueshme dhe e patolerueshme. I mbështes organet e rendit që të jenë të pakompromis në ndjekjen e të gjithë atyre që cenojnë në çfarëdo forme shtetin e Kosovës. Për punën e tyre, ata meritojnë mirënjohje nga të gjithë ne, ka saktësuar Thaçi.

Kontrolloni gjithashtu

Enver Hoxhaj: Qeveria e drejtuar nga Albin Kurti dhe ministrat e tij nuk kanë platformë qeverisje

Hoxhaj: Serbia ka vetëm një opsion përpara dhe ai është që ta pranojë Kosovën si shtet të pavarur

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se ...