Fillimi / Institucionet / Kryetari Jashari priti në takim ambasadoren e Suedisë

Kryetari Jashari priti në takim ambasadoren e Suedisë

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, pritu në takim ambasadoren e Suedisë në Kosovë Karin Hernmarck Ahliny. “Kënaqësi të pres në takim Ambasadoren e një shteti mik siç është Suedia, Karin Hernmarck Ahliny, me të cilën biseduam gjerë e gjatë për të gjitha fushat që preken nga niveli lokal. Po ashtu, përfaqësuesen e shtetit Suedez në vendin tonë, e njoftova me të arriturat e Komunës së Skenderajt, punët që janë duke u zhvilluar si dhe sfidat me të cilat përballemi si komunë por edhe si shtet i ri që jemi e që kemi nevojë për një zhvillim më të hovshëm ekonomik” ka thënë kryetari  Jashari.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Latifi uron qytetarët me rastin e Festës së Fiter Bajramit

Kryetari i komunës së Rahovecit Smal Latifi, me rastin e Festës së Fiter Bajramit uron ...