vipa
driloni com
Fillimi / Institucionet / Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari priti në takim kryetarin e Bashkisë së Kukësit, Bashkim Shehun

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari priti në takim kryetarin e Bashkisë së Kukësit, Bashkim Shehun

Në kuadër të aktiviteteve të përkujtimit të “Eksod ’99”, Kryetari i komunës së Skenderajt Bekim Jashari, priti në takim Kryetarin e Bashkisë së Kukësit, Bashkim Shehu, së bashku me Kryetarin e Mitrovicës, Agim Bahtiri, ku bënë homazhe dhe vendosën kurora lule pranë varrezave në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Kryetari Jashari, shprehu respekt dhe falënderoi Bashkinë e Kukësit, por edhe gjithë Shqipërinë amë, për mbështetjen dhe përkrahjen edhe në ditët më të vështira para 19 -viteve kur Kosova ishte në Luftë. Ndër të tjera, Jashari theksoi se është ndjenjë e veçantë kur i shohim shqiptarët të bashkuar duke e dashur njëri-tjetrin dhe shpresoj të bashkuar të vazhdojmë gjithmonë.

Kontrolloni gjithashtu

U mbajt mbledhja e rregullt e Këshillit të drejtorëve në Suharekë

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, në takimin e rregullt javor me Këshillin e ...