MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Institucionet / Kryetari Latifi nderon dëshmorin Skender Kastrati

Kryetari Latifi nderon dëshmorin Skender Kastrati

 

Në 21 vjetorin e rënies heroike, kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi bashkë me familjarë, bashkëluftëtarë dhe bashkëpunëtorë, kujtuan jetën dhe veprën e dëshmorit të kombit Skender Kastrati nga Malësia e Vogël, duke bërë homazhe te lapidari i dëshmorit.

Sakrifica e dëshmorëve të UÇK-së është baza e lirisë së Kosovës, andaj t’i kujtojmë e nderojmë ata që flijuan jetën për Atdhe, ka thënë në një postim të tij në facebook Kryetari Latifi!

Kontrolloni gjithashtu

Përfundimin e këtij viti komuna e Deçanit, e përmbyll më një gjendje të sigurisë të qetë pa raste për tu veçuar

Në Komunën e Deçanit u mbajt mbledhja e katërt e KKSB-së për vitin 2019 (Këshilli ...