Kryetari Thaçi: Shën Tereza simbol i mirësisë, dashurisë dhe solidaritetit me njerëzit e vuajtur e cila i promovoi vlerat tona në gjithë botën

Kryetari Thaçi: Shën Tereza simbol i mirësisë, dashurisë dhe solidaritetit me njerëzit e vuajtur e cila i promovoi vlerat tona në gjithë botën

Kryetari i vendit Hashim Thaçi ka kujtuar njëvjetorin e shenjtërimit të ‘Nënë Terezës’ në Vatikan nga Papa Françesku. Ai shkruan se sot Prishtina po feston dyfish: Njëvjetorin e shenjtërimit të Shën Terezës dhe shugurimin e Katedrales. Thaçi thotë se Shën Tereza promovoi vlerat tona në gjithë globin.

“Një vjet më parë, mora pjesë në ceremoninë e shenjtërimit të Nënës Terezë nga Papa Francesku, në Vatikan. Si simbol i mirësisë, dashurisë dhe solidaritetit me njerëzit e vuajtur, Shën Tereza promovoi vlerat tona në gjithë globin. Sot po festojmë dyfish: njëvjetorin e shenjtërimit të Shën Terezës dhe shugurimin e Katedrales në Prishtinë, që mban emrin e saj”, është shprehur Thaçi.

Kontrolloni gjithashtu

Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë urdhëroi shtetin e Izraelin që menjëherë të ndalë krimet në jug të Gazës

Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë urdhëroi shtetin e Izraelin që menjëherë të ndalë ofensivën e tij …