leoni

Kadri Veseli

Krykuvendari Veseli ka kujtuar 18 vjetorin e rënies heroike të komandantit legjendar, Adem Jashari

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka kujtuar 18 vjetorin  e rënies heroike të komandantit legjendar, Adem Jashari dhe familjes së tij. Ai ka thënë se më 5 Mars 1998, ndodhi sakrifica e pashoqe për liri, aty ku ndodhi fillimi i fundit të Serbisë në Kosovë. Sot, zemra dhe mendja e të gjithëve neve, është në Prekazin e Adem Jasharit, aty ku më 5 Mars 1998, ndodhi sakrifica e pashoqe për liri, aty ku ndodhi fillimi i fundit të Serbisë në Kosovë.(KosovaPress)

Kontrolloni gjithashtu

Rikthehet pllaka përkujtimore e okupatorëve serbë në luftërat e viteve 1912-1918, kur ata pushtuan dhe e masakruan Kosovën

Dioqeza Serbe e Rashkës-Prizrenit, në bashkëpunim me Ambasadën e Francës në Kosovë, e kanë kthyer …