mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Kur krimineli përsërit krimin!
Kur krimineli përsërit krimin!

Kur krimineli përsërit krimin!

Televizioni rumun, “Realitatea tv” ka prezantuar faktin se shefi aktual i xhandarmërisë rumune, Cucos, në vitin  2007 ka qenë  shefi i dispozitivit të xhandarëve në Kosovë, të cilët  kanë vrarë Mon Balajn dhe Arben Xheladinin në demonstratën e Lëvizjes Vetëvendosje! Ky kriminel ende nuk ka dhënë përgjegjësi për krimet në Kosovë dhe tash guxon të përdorë madje armë kimike kundër popullit të vet, sikur ndodhoi  në demonstratat e 10 gushtit 2018 në Rumani. Televizioni rumun ka thënë se Cucos ka dhënë urdhër xhandarëve në Kosovë të përdorë municion të skaduar, duke ditur se ky municion bëhet në këto kushte i ngurtë dhe se nuk duhet drejtuar tek koka e njerëzve. Ai municion ka bërë që këto dy djem të vdesin me plumba në kokë… (Mona Agrigoroaiei)

Kontrolloni gjithashtu

NISMA mbledhin Kryesinë në një takim të jashtëzakonshëm pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj

Nisma Socialdemokrate dhe AKR-ja sot zyrtarisht kanë nënshkruar koalicionin parazgjedhor

Nisma Socialdemokrate dhe AKR-ja sot zyrtarisht kanë nënshkruar koalicionin parazgjedhor, për të cilin tha se ...