Airport Adem Jashari
MIT
mbpzhr 2018
kek
Fillimi / Lajmet / Lëshohet urdhër-arrest për deputetët opozitarë

Lëshohet urdhër-arrest për deputetët opozitarë

Gjykata Themelore e Prishtinës ka lëshuar urdhër-arrest për 4 deputetët opozitarë. Ky vendim erdhi pasi që deputetët e opozitës u larguan nga salla e Gjykatës, pas vonesës së gjyqtarit. Deputetët, Albulena Haxhiu, Faton Topalli dhe Donika Kadaj-Bujupi, kanë pritur 15 minuta e më pas janë larguar nga salla. Ndërkaq, deputeti Albin Kurti nuk është paraqitur fare në seancën e sotme. Gjyqtari, Beqir Kalludra caktoi seancën e dytë për shqyrtim fillestar, e cila do të mbahet me 23 shkurt.

Kontrolloni gjithashtu

Remzi Hoxha

Familja e Remzi Hoxhës, i zhdukur 24 vjet më parë, ndihet e zhgënjyer nga Qeveria Rama për mos zbardhjen e rastit

Familja e Remzi Hoxhës, i zhdukur në rrethana ende të paqarta  në një konferencë për ...