MIT
kek
mbpzhr 2018
valamobile
Airport Adem Jashari
akp deri me 5 maj
Fillimi / Lajmet / Limaj: Shkëlzeni, Fatmiri, Hasimi dhe Luani ranë heroikisht në betejën e Maznikut, në një betejë të paparë deri atëherë
Limaj: Shkëlzeni, Fatmiri, Hasimi dhe Luani ranë heroikisht në betejën e Maznikut, në një betejë të paparë deri atëherë

Limaj: Shkëlzeni, Fatmiri, Hasimi dhe Luani ranë heroikisht në betejën e Maznikut, në një betejë të paparë deri atëherë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka përkujtuar sot me pietet të lartë luftëtarin e orëve të para për lirinë e Kosovës, heroin e kombit, Shkëlzen Haradinaj. Ai ka thënë se dy dekada me parë, Shkëlzen Haradinaj, Fatmir Nimanaj, Hasim Halilaj dhe Luan Nimanaj ranë heroikisht në betejën e Maznikut, në një betejë të paparë deri atëherë. “Sot kujtojmë me pietet të lartë luftëtarin e orëve të para për lirinë e Kosovës, heroin e kombit, Shkëlzen Haradinaj. Dy dekada më parë Shkëlzen Haradinaj, Fatmir Nimanaj, Hasim Halilaj dhe Luan Nimanaj ranë heroikisht në betejën e Maznikut, në një betejë të paparë deri atëherë. Shkëlzeni, Fatmiri, Hasimi dhe Luani u bënë mburojë me trupat e tyre në mbrojtje të civilëve të strehuar në atë zonë. I përjetshëm qoftë kujtimi për të gjithë dëshmorët e kombit!”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

BSPK më 1 maj do të organizojë protesta kundër vdekjeve në vendin e punës

BSPK më 1 maj do të organizon protestë kundër vdekjeve në vendin e punës

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës më 1 maj të këtij viti, në Ditën ...