Airport Adem Jashari
kek
MIT
Fillimi / Njoftime / Mbahet Simpozium Shkencor “Kënga labe”
Mbahet Simpozium Shkencor "Kënga labe"

Mbahet Simpozium Shkencor “Kënga labe”

Në datën 16 nëntor, e shtunë, ora 11:00, në sallën UNESCO të Muzeut Kombëtar, Shoqata “Polifonia Shqiptare” dhe Shoqata Labëria “Nderi Kombit”, organizojnë pomovimin e librit mbi Polifoninë, SIMPOZIUMI I 8-TË SHKENCOR, “BYLIS – 2018” i botuar nën kujdesin e Kryetarit të Shoqatës “Polifonia Shqiptare” Yzeir Llanaj.

– Albert Zholi -Moderator-redaktor i librit

Diskutojnë: 7-Prof. Dr, Mjeshter i Madh

-Zhani Ciko- Mjeshtër i Madh -Prof. Dr. Pirro Miso – Prof. Dr. Ago Nezha – -Prof. Dr. Bardhosh Gaçe -Prof. Dr. Fastos Klosi

-Prof. Kastriot Bezati – Ermir Dizdari, Mjeshter i Madh – Daut Gumeni, shkrimtar-publicist

Koncert me këngë labe nga grupi polifonik “Bashkimi”, Petrit Lulo dhe disa grupe labe Pjesëmarrja juaj na nderon-Pas aktivitetit kotej.

Kontrolloni gjithashtu

Festivali Folklorik Gjithëkombtar "RAPSODIA SHQIPTARE" 2019, mbahet me datat 28, 29 dhe 30 dhjetor 2019

Festivali Folklorik Gjithëkombtar “RAPSODIA SHQIPTARE” 2019, mbahet me 28, 29 dhe 30 dhjetor 2019

Kryetari i Skenderajt Bekim Jashari bënë të ditur se Festivalit Folklorik Gjithëkombtar “RAPSODIA SHQIPTARE” 2019, do ...