Fillimi / Lajmet / Mbrëmë në Merdare, Policia ka ndalur një zyrtar serb i autorizuar për Referendumin, si dhe janë ndaluar dy kamionë me materiale
Mbrëmë në Merdare, Policia ka ndalur një zyrtar serb i autorizuar për Referendumin, si dhe janë ndaluar dy kamionë me materiale

Mbrëmë në Merdare, Policia ka ndalur një zyrtar serb i autorizuar për Referendumin, si dhe janë ndaluar dy kamionë me materiale

“Zyra për Kosovën” në Qeverinë e Serbisë, ka njoftuar se mbrëmë në pikën kufitare në Merdare, ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, është ndalur një zyrtar i Komisionit Republikan Zgjedhor, i cili ka bërë përpjekje për ta sjellë materialin zgjedhor në Kosovë për mbajtjen e  referendumit të Serbisë, më 16 janar. Sipas njoftimit, koordinatori i këtij Komisioni, Marko Jankoviq, ishte i shoqëruar nga dy kamionë që transportonin material zgjedhor, për çka ishte njoftuar  edhe Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë, në Kosovë”. Mes tjerash në njoftim është thënë se Policia e Kosovës ka konfiskuar dy kamionët dhe ka arrestuar zyrtarin e Komisionit, si dhe vozitësit e kamionëve. Lidhur me këtë çështje është thënë të jenë njoftuar edhe zyrtarë evropianë.

Kontrolloni gjithashtu

Grupi parlamentar i AAK-së ka iniciuar debatin parlamentar në Kuvend lidhur me ngritjen e çmimeve të produkteve elementare

Besnik Tahiri: Të enjten mbahet seancë për rritjen e çmimeve të energjisë, por ne do ta kundërshtojnë me çdo kusht

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri  tha se të enjten do të mbajnë ...