leoni

Më shumë se 6oo njerëz kanë vdekur dhe afër 400 janë lënduar nga një tërmet i fuqishëm që e goditi dje, Marokun

Më shumë se 6oo njerëz kanë vdekur dhe afër 400 janë lënduar nga një tërmet i fuqishëm që e goditi dje, Marokun

Më shumë se 6oo njerëz kanë vdekur dhe afër 400 të tjerë janë lënduar si pasojë e një tërmeti të fuqishëm që e goditi dje Marokun, raportoi  televizioni shtetëror duke e cituar Ministrinë e Brendshme të këtij shteti Afrikan. Tërmeti 6.8 ballësh goditi 72 kilometra në jugperëndim të vendin turistik, Marakesh, mbrëmë në orën 23:11, njoftoi Shërbimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara. Lëkundje të fuqishme u ndien edhe në qytetet bregdetare Rabat, Kasablanka dhe Esaourija.

Kontrolloni gjithashtu

Ka arritur në 34 mijë e 183 numri i palestinezëve të vrarë në sulmet që ushtria izraelite po i vazhdon në Rripin e Gazës

Është rritur në 34 mijë e 183 numri i palestinezëve të vrarë në sulmet që …