KEK
Fillimi / Lajmet / Meliza Haradinaj-Stublla: Amerika duhet të jetë ndërmjetësuese e marrëveshjes përfundimtare, Kosovë-Serbi
Ministrja Haradinaj-Stublla e uron popullin e Maqedonisë së Veriut me rastin e Ditës Kombëtare

Meliza Haradinaj-Stublla: Amerika duhet të jetë ndërmjetësuese e marrëveshjes përfundimtare, Kosovë-Serbi

Ministrja e Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka kërkuar që Shtetet e Bashkuara të Amerikës të jenë ndërmjetësues të marrëveshjes përfundimtare Kosovë-Serbi. Duke folur  për arritjen e marrëveshjes historike në mes të Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe, ajo ka thënë se lidershipi amerikan është vendimtar për përparim diplomatik. “Lideshipi amerikan është vendimtar për arritjet diplomatike që kanë synim stabilitetin dhe paqen gjithandej botës. Marrëveshja përfundimtare në mes të Kosovës dhe Serbisë, gjithashtu duhet ndërmjetësuar nga autoritetet e larta të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Kontrolloni gjithashtu

Në aksionin e mbrëmshëm në Karaçevë të Dardanës janë arrestuar 33 persona për veprimtari të paligjshme

Në aksionin e mbrëmshëm në Karaçevë të Dardanës janë arrestuar 33 persona për veprimtari të paligjshme

Policia e Kosovës, Prokuroria Themelore në Gjilan dhe Inspektorati Policor i Kosovës, kanë lëshuar një ...