Memli Krasniqi

Memli Krasniqi: Investimi më i madh që ka bërë Qeveria Kurti është ndarja e shoqërisë në tabore – ja me ne, ja me ata

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, në seancën e sotme të Kuvendit,  duke folur për grevën në arsim, ka kritikuar keqqeverisjen e kryeministrit Albin Kurti. Ai para deputetëve, ka deklaruar se investimi më i madh që ka bërë Qeveria në këto dy vite të mandatit është ndarja e shoqërisë në tabore – “ja me ne, ja me ata”. “Këtu veç ne edhe ata bashkë nuk ka pasur. Është e dhimbshme se çfarë mendësie ia kanë veshur idesë së pushtetit dhe përgjegjësisë politike qeverisja e Albin Kurtit”, është shprehur mes tjerash kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi.

Kontrolloni gjithashtu

Nikolla: Mbledhja e dy kuvendeve në prag të festës së pavarësisë së Shqipërisë as nuk mund të ëndërrohej vite më parë

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla ka vlerësuar lart mbledhjen e përbashkët të institucioneve …