leoni

Sipas Gallup International shqiptarët e preferojnë më së shumti kancelaren Angela Merkel si lidere botërore

Merkeli uron Ramën për fitore bindëse në zgjedhje

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka uruar kryetarin Partisë Socialiste (PS), kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, për fitoren në zgjedhjet e 25 qershorit. “Urime të merituara. Mezi pres të takohemi pas pak ditësh”, është shprehur Merkel në mesazhin e saj. Pak ditë më vonë, kryeministri Rama do të jetë në Trieste, ku do të zhvillohet samiti për Ballkanin, pas atyre të mbajtur në Berlin, Vjenë e Paris.

 

Kontrolloni gjithashtu

Besnik Tahiri, mori pjesë në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës, ku u diskutua raporti për vëzhgimin e zgjedhjeve në Serbi

Besnik Tahiri: Kur jemi bashkë, gjithçka arrihet, gjithçka është e mundur

Kryetari i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka shprehur gëzimin e tij dhe ka …