KEK
Fillimi / Lajmet / Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Armend Zemaj e viziton sot komunën e Bujanocit dhe të Preshevës
Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Armend Zemaj e viziton sot komunën e Bujanocit dhe të Preshevës

Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Armend Zemaj e viziton sot komunën e Bujanocit dhe të Preshevës

Ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Armend Zemaj me bashkëpunëtorë, do të vizitojë sot komunën e Bujanocit dhe të Preshevës, ku do të takohet me autoritetet lokale dhe politike të këtyre dy komunave me shumicë shqiptare. Gjatë kësaj vizite, ministri Zemaj do të pritet në Këshillin Kombëtar Shqiptar nga kryetari i këtij Këshilli, Ragmi Mustafa; pastaj do të vizitojë komunën e Bujanocit ku do të pritet nga kryetari Nagip Arifi me bashkëpunëtorë, për të vazhduar pastaj vizitën në komunën e Preshevës ku do të pritet nga kryetari i komunës, Shqiprim Aririfi. Më pas ai do të takojë kryetarin e PDSh-së, Ragmi Mustafa dhe kryetaren e PVD-së, Ardita Sinani. Zemaj do të vizitojë edhe ambulancat në Bujanoc e Preshevë ku trajtohen pacientët me Covid-19.

Kontrolloni gjithashtu

Pa zbardhjen e fatit të personave të zhdukur gjatë luftës nuk do të ketë marrëveshje përfundimtare me Serbinë

Pa zbardhjen e fatit të personave të zhdukur në luftë nuk do të ketë marrëveshje përfundimtare me Serbinë

Pa kapitullin për zbardhjen e fatit të personave të zhdukur gjatë luftës në Kosovë, nuk ...