MIT
Airport Adem Jashari
tv dielli
kek
Fillimi / Institucionet / Ministri Zharku takoi ambasadorin Italian në Kosovë Piero Cristoforo Sardi

Ministri Zharku takoi ambasadorin Italian në Kosovë Piero Cristoforo Sardi

Ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku, priti në takim ambasadorin Italian në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi.

Në këtë takim, u bisedua rreth organizimit të pjesëmarrjes së delegacionit të Republikës së Kosovës në Samitin e Ballkanit Perëndimor 2017 në Trieste.

Pjesëmarrës në këtë samit do të jetë edhe ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku.

Në këtë samit do të diskutohet rreth Traktatit të Komunitetit të Transportit dhe veprimet që pritet të ndërmerren në fushën e sigurisë rrugore .

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Latifi, priti në takim Ministren në detyrë të Administrimit të Pushtetit Lokal

Gjatë ditës, kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi pritur në takim Ministren në detyrë ...