KEK
Fillimi / Lajmet / Ministria e Shëndetësisë bënë të ditur së deri me tani mbi 4200 punonjës shëndetësorë janë vaksinuar
Ministria e Shëndetësisë bënë të ditur së deri me tani mbi 4200 punonjës shëndetësorë janë vaksinuar

Ministria e Shëndetësisë bënë të ditur së deri me tani mbi 4200 punonjës shëndetësorë janë vaksinuar

Vaksinimi kundër virusit korona është duke sot me vaksinimin e qytetarëve të grup-moshës mbi 80 vjeçe, fillimisht me personat mbi 85 vjeç, për të vazhduar pastaj me ata 80-84 vjeç. Kështu thuhet në një njoftim përmes rrjetit social në faqen e Ministrisë së Shëndetësisë. Sipas njoftimit, deri dje, mbi 4200 nëpunës të institucioneve shëndetësore kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19.

Kontrolloni gjithashtu

Enver Hoxhaj: Qeveria e drejtuar nga Albin Kurti dhe ministrat e tij nuk kanë platformë qeverisje

Hoxhaj: Serbia ka vetëm një opsion përpara dhe ai është që ta pranojë Kosovën si shtet të pavarur

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se ...