Fillimi / Lajmet / Mustafa ka kujtuar ekzekutimin barbarë të avokatit Bajram Kelmendit dhe dy djemve të tij nga regjimi serb
Isa Mustafa:Vetëvendosja po i uzurpon kompanitë publike, LDK-ja nuk ka marrë pjesë në votimin e bordeve

Mustafa ka kujtuar ekzekutimin barbarë të avokatit Bajram Kelmendit dhe dy djemve të tij nga regjimi serb

Kryeministri Isa Mustafa ka kujtuar nëpërmjet një postimi kidnapimin dhe më pas ekzekutimin e avokatit, Bajram Kelmendit dhe dy djemve e tij, Kastriotit dhe Kushtrimit nga regjimi kriminal i Serbisë. “Bajrami ishte veprimtar i lirisë, duke bërë një punë kolosale në denoncimin me fakte juridike, në të gjitha mekanizmat ndërkombëtarë, të krimeve gjenocidiale të shtetit serb në Kosovë. Pikërisht për këtë arsye, ai ishte një ndër caqet e para të regjimit kriminal serb. Familja Kelmendi, me sakrificën e saj sublime, do të përkujtohet gjithmonë si një prej familjeve të mëdha të Kosovës që dhanë gjithçka për lirinë e vendit. Lavdi për jetë e mot Bajram Kelmendit, Kastriotit dhe Kushtrimit!”, ka shkruar Mustafa.

Kontrolloni gjithashtu

Deputetja e Kuvendit të Shqipërisë, Rudina Hajdari ka vendosur që të krijojë një parti të re

Ish-deputetja Rudina Hajdari, ka deklaruar se opozita, në tërësi sot është më e përçarë se kurrë

Ish-deputetja nga radhët e PD-saë Rudina Hajdari, e cila ndodhet në Amerikë ka deklaruar se ...