Nasim Haradinaj: Nuk i dorëzojmë dosjes Speciales pa praninë e gjykatave vendore ose Policisë së Kosovës

Nasim Haradinaj: Turp për Qeverinë, gruaja e ve e Ibrahim Rugovës i merr 1000 euro në muaj për vete e 30.000 për familjen

Nënkryetari i Veteraneve të luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj e ka kritikuar kryeministrin, Ramush Haradinaj për vendimin që bashkëshortes së Ibrahim Rugovës, Fanes, t’i ndahet një pagë mujore prej 1. 000 euro në muaj, një shofer  dhe një  makinë me të gjitha shpenzimet. Nasim Haradinaj ka thënë se duhet t’i vie turp atij që e ka marrë këtë vendim dhe asaj që i pranoi këto mjete. “Turp edhe kjo. Ajo thonë se  i merr edhe 30 mijë euro për krejt shtëpinë. Nëse është ashtu, çka merr nëna e Bahri Fazliut, e Hakif Zejnullahut dhe nënat tjera të dëshmorëve? Kjo është e turpshme ka thënë, veterani i UÇK-së Nasim Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Lumir Abdixhiku: Pas një viti me marrëveshjen e Qeverisë Kurti nuk do të flitet më për Asociacion, por për autonomi territoriale

Lumir Abdixhiku: Projekt-statuti i Asociacionit është një autonomi me rrugëtim potencial për federalizim

Kryetari  i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka folur lidhur me  çështjen e dialogut me Serbinë dhe …