KEK
Fillimi / Njoftime / Ndahet nga jeta veterani i arsimit dhe Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ramiz Sadik Jashari nga Açareva e Skenderajt
Ndahet nga jeta veterani i arsimit dhe Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ramiz Sadik Jashari nga Açareva e Skenderajt

Ndahet nga jeta veterani i arsimit dhe Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ramiz Sadik Jashari nga Açareva e Skenderajt

Ka ndërruar jetë në orët e para të mëngjesit të sotëm veterani i arsimit dhe Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ramiz Sadik Jashari. I ndjeri ishte nga Aqareva e Skenderajt dhe lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarët e tij përmes rrjeteve sociale. “Njoftojmë të afermit, miqtë, shokët e dashamiret, se sot në oret e mengjesit, ka ndërruar jetë baba, axha, familjari, më i dashuri jonë, veterani i arsimit dhe Ushtrisë Çlirimtare të Kosoves Ramiz Sadik Jashari. Varrimi i të ndjerit bëhet sot në varrezat e fshatit Aqarevë të Skenderajt, në ora 17:30”, thuhet në njoftimin e familjarëve.

Kontrolloni gjithashtu

Me rastin e 22 vjetorit të rënies në altarin e lirisë të premten zbulohet busiti i heroit të kombit, Safet Rexhepi

Me rastin e 22 vjetorit të rënies në altarin e lirisë të premten zbulohet busiti i heroit të kombit, Safet Rexhepi

Me rastin e 22 vjetorit të rënies në altarin e lirisë të heroit të kombit, ...