KEK
Fillimi / Lajmet / Në 24 orët e fundit janë raportuar 341 raste të reja me virusin korona, 207 pacientë janë shëruar dhe 3 të sëmurë kanë vdekur
Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 873 raste të reja me Covid-19 dhe janë shëruar 544 të infektuar ditë më parë

Në 24 orët e fundit janë raportuar 341 raste të reja me virusin korona, 207 pacientë janë shëruar dhe 3 të sëmurë kanë vdekur

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar  se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2 mijë e 357 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve janë konstatuar 341 raste pozitive. Numri total i rasteve pozitive prej fillimit të pandemisë së virusit korona është 61 mijë e 86 raste nga 240 mijë 696 persona të dyshimtë me virus. Sot nga ky virus  kanë vdekur  3 të infektuar ndërsa numri i të vdekurve prej fillimit të epidemisë ka arritur në 1 mijë e 509 raste, shumica dërrmuese e të cilëve me sëmundje të tjera shoqëruese dhe në moshën e pleqërisë.  Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 207 pacientë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 53  mijë e 17, kurse numri i rasteve aktive është 6 mijë e 560.

Kontrolloni gjithashtu

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons sërish kërkon të raportojë në Komisionin Parlamentar për Legjislacion

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons sërish kërkon të raportojë në Komisionin Parlamentar për Legjislacion

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons edhe njëherë i është drejtuar me shkresë Kuvendit të Kosovës, ...