tv dielli
MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Në fjalën e tij në konferencën e donatorëve për Shqipërinë, kryeministri, Edi Rama ka falënderuar përzemërsisht donatorët
Në fjalën e tij në konferencën e donatorëve për Shqipërinë, kryeministri, Edi Rama ka falënderuar përzemërsisht donatorët

Në fjalën e tij në konferencën e donatorëve për Shqipërinë, kryeministri, Edi Rama ka falënderuar përzemërsisht donatorët

Në fjalën e tij në konferencën e donatorëve për Shqipërinë, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka zgjedhur  ta nisë më një fjalë, “Faleminderit”, thënë në gjuhë të ndryshme, si mirënjohje për vendet që iu përgjigjën vendit tonë pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit. “Jam thellësisht i prekur, dhe dua ta nis duke thënë shumë thjesht, “Faleminderit” do të thoja faleminderit në të gjitha gjuhët. Faleminderit nga thellësia e zemrës, flas këtu nga zemra e të gjithë shqiptarëve: Ju lutem na mbështetni më tej. Faleminderit që pranuat ftesën e presidentes së Komisionit Evropian, po ju lutem na ndihmoni ndërsa përpiqemi të rimëkëmbeni, nga goditja e pamëshirshme që na goditi, ka thënë mes tjerash Edi Rama.

Kontrolloni gjithashtu

Eurodeputetët kërkojnë kërkojnë liberalizimin e vizave për Kosovën, marrë parasysh krizën politike në Prishtinë

Eurodeputetët kërkojnë kërkojnë liberalizimin e vizave për Kosovën, marrë parasysh krizën politike në Prishtinë

Zyra për shtyp e Parlamentit Evropian, i cili në rrethanat e krizës së pandemisë punon ...