Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Në kompleksin ‘’Adem Jashari’’ janë mbjelldhur 116 fidanëve, që simbolizojnë shtetet që e kanë njohur Kosovën
Në kompleksin ‘’Adem Jashari’’ janë mbjelldhur 116 fidanëve, që simbolizojnë shtetet që e kanë njohur Kosovën

Në kompleksin ‘’Adem Jashari’’ janë mbjelldhur 116 fidanëve, që simbolizojnë shtetet që e kanë njohur Kosovën

Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka shkruar në një postim të tij se sot me ministren Albena Reshitaj kanë mbjellur 116 fidane në Kompleksin Memorial ‘’Adem Jashari’’ që simbolizojnë aq shtete sa e kanë njohur Kosovën.

“Sot, së bashku me Nënkryetarin, Nuredin Lushtaku dhe Drejtorat Komunal, Ministren e Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor, znj. Albena Reshiti, Ministrin e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, në Maqedoni, z. Sadulla Duraku, si dhe përfaqësues të ambasadave të shteteve mike, morëm pjesë në aktivitetin, i cili u shënua në kuadër të 10- vjetorit të pavarësisë, në Kompleksin Memorial ‘’Adem Jashari’’ në Prekaz, për mbëltimin e 116 fidanëve, që simbolizojnë aq shtete që e kanë njohur Republikën e Kosovës, poashtu u hapën hapësirat edhe për shtetet tjera që pritet ta njohin Republikën e Kosovës, sidomos për pesë shtetet e Bashkimit Evropian:, ka shkruar Bekim Jashari.

Kontrolloni gjithashtu

Thaçi: UÇK nuk u mposht nga ofansivat e shtatorit 1998 në saje të guximit dhe trimërisë së dëshmorëve dhe heronjve tanë

Thaçi: UÇK nuk u mposht nga ofansivat e shtatorit 1998 në saje të guximit dhe trimërisë së dëshmorëve dhe heronjve tanë

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar Xhevë dhe Fehmi Lladrovcin në 21 vjetorin e ...