Fillimi / Institucionet / Në Rahovec vaksinimi anticovid po vazhdon edhe të dielave

Në Rahovec vaksinimi anticovid po vazhdon edhe të dielave

Komuna e Rahovecit me në krye kryetarin Smajl Latifi, po vazhdon me sensibilizimin e qytetarëve për tu vaksinuar në mënyrë që të kalohet sa ma lehtë kjo pandemi. Me iniciativën e kryetarit Latifi dhe në bashkëpunim me QKMF-në, ka filluar të bëhet vaksinimi edhe ditën e diele. Këtë të diele është organizuar vaksinimi edhe për ata pak mësimdhënës, të cilët akoma ishin të pa vaksinuar me dozën e parë të vaksinës anticovid! Me këtë rast kryetari Latifi gjatë vizitës që i bëri stafit shëndetësor në qendrën e Vaksinimit, i falënderoi ata për punën e madhe që po bëjnë në luftimin e kësaj pandemie, duke e rritur numrin e të vaksinuarve me vaksinën anticovid, ai tha se do ta kenë mbështetjen e pa rezervë të tij dhe komunës deri në arritjen e qëllimit, që është vaksinimi i të gjithë qytetarëve në mënyrë që të mposhtet ky virus që po merr jetë njerëzish çdo ditë.

Kontrolloni gjithashtu

U përurua Çerdhja e dytë publike e fëmijëve në Qifllak të Vitisë

Në fshatin Qifllak të komunës së Vitisë, është përuruar sot Çerdhja e fëmijëve, e dyta ...