MIT
Airport Adem Jashari
tv dielli
kek
Fillimi / Institucionet / Nënkryetari Lushtaku inspektoi punimet në Qubrel, Tërrnac dhe Kuqicë

Nënkryetari Lushtaku inspektoi punimet në Qubrel, Tërrnac dhe Kuqicë

Për të parë nga afër realizimin e punimeve në shkollën e fshatit Qubrel dhe realizimin e punimeve në segmentet e rrugëve të fshatrave Tërrnac dhe Kuqicë, nënkryetari Nuredin Lushtaku së bashku me drejtoreshën e Urbanizmit Sanije Ahmeti, inxhinierë dhe profesionistë, kanë dal në teren për t’u njoftuar me dinamikën e punimeve që janë duke u kryer. Banorët e këtyre fshatrave janë shprehur të kënaqur me investimet që po ndodhin në përmirësimin e infrastrukturës në këtë pjesë.

Kontrolloni gjithashtu

Ka filluar vaksinimi i kafshëve në komunën e Malishevës

Si çdo vit, edhe sivjet Komuna e Malishevës, në bashkëpunim me Agjencionin e Ushqimit dhe ...