MIT
Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / NISMA mbanë një takim të jashtëzakonshëm pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj
NISMA mbledhin Kryesinë në një takim të jashtëzakonshëm pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj

NISMA mbanë një takim të jashtëzakonshëm pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj

Sekretari i NISMA-s Socialdemokrate, Endrit Shala, ka konfirmuar  një takim të jashtëzakonshëm pas dorëheqjes së kryeministrit dhe ftesave të Gjykatës Speciale. Partia e Fatmir Limajt ka vendosur të mbledhë Kryesinë në një mbledhje të jashtëzakonshme. Ministri Shala ka thënë se aty do të flasin për dorëheqjen e Kryeministrit dhe ftesat e Speciales di dhe për tema tjera aktuale. Ai ka thënë se NISMA është e gatshme për zgjedhje të jashtëzakonshme pas situatës së krijuar me dorëheqjen e Ramush Haradinajt. Shala ka thënë se nuk kanë ndonjë propozim se në cilën datë të organizohen zgjedhjet nacionale dhe as nuk do të flasin për koalicionet e mundshme. NISMA për Kosovën ka pozitën e zëvendëskryeministrit dhe tri ministri në këtë Qeveri.

Kontrolloni gjithashtu

Përkujtohen dëshmorët e kombit, Ismet Jashari, Gani Kastrati, Afrim Buçaj, Nuhi Mazrekun dhe Habib Zogaj

Përkujtohen dëshmorët e kombit, Ismet Jashari, Gani Kastrati, Afrim Buçaj, Nuhi Mazrekun dhe Habib Zogaj

Në nderim dhe përkujtim të dëshmorëve të kombit, Ismet Jashari Kumanova, Gani Kastrati Afrim Buçaj, ...