mbpzhr 2018
akp deri me 5 maj
MIT
kek
valamobile
Airport Adem Jashari
Fillimi / Institucionet / Njoftim për organizimin e tubimit përkujtimor në nderim të dëshmorëve të kombit Visar Hoti dhe Safet Latifi

Njoftim për organizimin e tubimit përkujtimor në nderim të dëshmorëve të kombit Visar Hoti dhe Safet Latifi

Komuna e Rahovecit dhe OVL -Rahovec organizon Tubim Përkujtimor në nderim të dëshmorëve të kombit Visar Hoti dhe Safet Latifi,me rastin e 20 vjetorit të rënies heroike.

Tubimi përkujtimor mbahet më 18 prill 2019(E enjte) ora 13:00 në mjediset e SHFMU “Katër Dëshmorët”- Ratkoc. Homazhe për të nderuar dëshmorët do të bëhen në Zatriq tek vendi i rënies me fillim në ora 11:00 duke vazhduar më pas me nderime dhe homazhe tek varrezat e dëshmorëve në fshatin Ratkoc në ora 12:30.

Kontrolloni gjithashtu

Komuna e Rahovecit vazhdon aktivitetet për shënimin e 22 Prillit Ditës Ndërkombëtare të Tokës

Në prani të kryetarit të komunës së Rahovecit, Smajl Latifit, nënkryetarit Fatmir Iska, drejtor të ...