Airport Adem Jashari
MIT
mbpzhr 2018
kek
Fillimi / Lajmet / Nuredin Lushtaku: Ja përse nuk e dërgova Gardën e TMK-së në varrimin e Ibrahim Rugovës
Nuredin Lushtaku: Ja përse nuk e dërgova Gardën e TMK-së në varrimin e Ibrahim Rugovës

Nuredin Lushtaku: Ja përse nuk e dërgova Gardën e TMK-së në varrimin e Ibrahim Rugovës

Duke sqaruar opinionin lidhur me mospjesëmarrjen e Gardës Ceremoniale të TMK-së në varrimin e Ibrahim Rugovës 13 vjet më parë, Nuredin Lushtaku, asokohe komandant i Gardës ka dhënë një përgjigje të shkurtë për medie duke afishuar disa  dëshmi shkrimore të botuara në gazetat serbe dhe ato në gjuhën shqipe, ku Ibrahim Rugova dhe Fehmi Agani përjashtonin mundësinë e ekzistimit të UÇK-së, të cilën e gjuanin dorë e zgjatur e Serbisë. Madje ata habiteshin përse nuk e zbulonte vetë Serbia këtë organizatë, e cila kishte tërë mekanizmin ushtarak e policor ta asgjësonte po të ekzistonte me të vërtetë dhe po të mos ishte sajesë e saj.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Kosova gjithmonë do të dijë të çmojë madhështinë e veprës së bijve të saj, që ranë për ta nderuar kombin

Haradinaj: Kosova gjithmonë do të dijë të çmojë madhështinë e veprës së bijve të saj, që ranë për ta nderuar kombin

Kryeministri i vendit në detyrë, Ramush Haradinaj ka pritur sot në një takim Halit Konushevcin, ...