KEK
Fillimi / Lajmet / Organizata Botërore e Shëndetësisë raporton rekord të rasteve të infektuar me virusin korona brenda ditës
OBSH thotë se ekziston rreziku për t'u infektuar dy herë me virusin korona

Organizata Botërore e Shëndetësisë raporton rekord të rasteve të infektuar me virusin korona brenda ditës

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka raportuar numër të madh të rasteve të reja ditore me COVID-19 në botë. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 338 mijë e 779 raste të reja me COVID-19. Ngritja më e lartë është raportuar në Evropë, me gjithsej 96 mijë e 996 të infektuar. Rekordi i mëhershëm ishte shënuar më 2 tetor, kur ishin mbi 330 të infektuar. Në Evropë shtimin më të madh e kanë shënuar Britania e Madhe, Gjermania, Franca dhe Belgjika. Ndërkaq jashtë Evropës numër rekord të të infektuarish kanë raportuar India, Brazili dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Kontrolloni gjithashtu

Sot bëhen 52 vjet nga shpërthimi i demonstratave shqiptare të vitit 1968 që kërkoheshin të drejta dhe barazi

52 vjet nga shpërthimi i demonstratave shqiptare të vitit 1968 në të cilat kërkoheshin të drejta dhe barazi

Sot janë bërë 52 vjet nga demonstratat shqiptare të vitit 1968 në Kosovë, të cilës ...