KEK
Fillimi / Lajmet / Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti sot raporton në Kuvendin e Kosovës për 100 ditëshin e qeverisjes së tij
Kryeministri Hoti sot është i thirrur në interpelancë në Kuvend lidhur me shfuqizimin e Task-Forcës Antikorrupsion

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti sot raporton në Kuvendin e Kosovës për 100 ditëshin e qeverisjes së tij

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, sot do të raportojë në Kuvend për 100 ditëshin e qeverisjes së tij. Me kërkesë të Lëvizjes Vetëvendosje, Hoti do të raportojë para ligjvënësve nga përballja me pandeminë COVID-19, gjendjen sociale dhe ekonomike të qytetarëve të vendit dhe bizneseve, dialogu me Serbinë dhe subjektivitetin ndërkombëtar të Republikës së Kosovës. Hoti është kritikuar vazhdimisht nga partitë opozitare për qasjen e tij karshi disa proceseve të rëndësishme në vendin tonë, përfshirë dialogun. Koalicioni qeverisës ndërkaq tanimë ka humbur shumicën në Kuvendin e Kosovës, nga ku janë shtuar zërat që kërkojnë zgjedhje në taborin e opozitës, të cilët edhe kanë iniciuar një mocion mosbesimi ndaj qeverisë së Hotit.

Kontrolloni gjithashtu

Rreth 500 punëtorë shëndetësorë që kanë marrë dozën e parë të vaksinës në Kukës gjatë muajit mars

MSH: Deri tani janë vaksinuar rreth 96 mijë qytetarë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se nga fillimi i vaksinimit e deri më tani, janë ...