KEK
Fillimi / Lajmet / Gashi kërkon seancë për të hënën, pasi thotë se janë siguruar 61 vota për projektligji i rimëkëmbjes ekonomike
Arben Gashi: Kurti ndërhyri në punët e brendshme të SHBA dhe dëmi do të jetë disa dimensional

Gashi kërkon seancë për të hënën, pasi thotë se janë siguruar 61 vota për projektligji i rimëkëmbjes ekonomike

Arben Gashi, shef i Grupit Parlamentar të LDK-së, i ka kërkuar Kryesisë së Kuvendit që të mbahet seancë e jashtëzakonshme të hënën me pikën për projekt-ligjin për rimëkëmbje ekonomike. Gashi ka thënë se në emër të 61 deputetëve nënshkrues ka bërë kërkesën për votim të projekt-ligjit të hënën. Në emër të 61 deputetëve nënshkrues, sot kam kërkuar seancë të jashtëzakonshme për ditën e hënë në orën 10:00, për ta votuar në lexim të parë projekt-ligjin për rimëkëmbje ekonomike”, ka thënë shefi i GP të LDK-së. Dje ka dështuar për të gjashtën herë votimi i projekt-ligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike, pasi në votim nuk kanë marrë pjesë opozita, Vetëvendosje dhe PDK.

Kontrolloni gjithashtu

PDK do të votojë Ligjin për Rimëkëmbje, nëse do të merren parasysh kërkesat e tyre nga koalicioni qeverisës

PDK do të votojë Ligjin për Rimëkëmbje, nëse do të merren parasysh kërkesat e tyre nga koalicioni qeverisës

Në mungesë të kuorumit në vendimmarrje në Komisionin për Buxhet dhe Transfere, votimi i projektligjit ...