MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / OVL-UÇK në Dukagjin: Derisa të jetojë shqiptari i fundit liridashës, nuk do të lejohet që të dëmtohet Kosova
OVL-UÇK në Dukagjin: Derisa të jetojë shqiptari i fundit liridashës, nuk do të lejohet që të dëmtohet Kosova

OVL-UÇK në Dukagjin: Derisa të jetojë shqiptari i fundit liridashës, nuk do të lejohet që të dëmtohet Kosova

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së në Dukagjin, ka reaguar kundër Gjykatës Speciales, ndryshimit të territoreve dhe mini-shengenit, duke thënë se derisa të jetojë shqiptari i fundit liridashës, nuk do të lejohet që me trysni, shantazhe e propaganda të hapet terreni që të dëmtohet Kosova, të ndryshohet territori i tij apo të jemi pjesë e ndonjë “mini-jugosllavie”. OVL e UÇK-së thotë se do të jetë në mbrojtje të të gjithë atyre që do të bien pre e këtij gjahu të shtrigave, që assesi nuk po ndalet që pas çlirimit, e do të kundërshtojë me vendosmëri të plotë, të gjitha planet djallëzore kudo që thuren ato”, thuhet ndër të tjera në reagim.

Kontrolloni gjithashtu

Gjatë një operacioni policor në Zhur të Prizrenit, ka ndodhur një shpërthim si pasojë e të cilit një polic ka vdekur

Gjatë një operacioni policor në Zhur të Prizrenit, ka ndodhur një shpërthim si pasojë e të cilit një polic ka vdekur

Policia e Prizrenit ka konfirmuar se në orët e mbrëmjes së martës, gjatë një operacioni ...