MIT
mbpzhr 2018
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Pak orë pasi ia filluan punës, zyrtarët e KQZ-së u detyruan ta ndërpresin atë për shkak të helmimeve
PZAP sot e merr vendim për numërimin e rreth 5 mijë votave të diasporës, të cilat kishin arritur në Kosovë me vonesë

Pak orë pasi ia filluan punës, zyrtarët e KQZ-së u detyruan ta ndërpresin atë për shkak të helmimeve

Pak orë pasi ia filluan punës, zyrtarët e KQZ-së u detyruan ta ndërpresin atë për shkak të shkak të kundërmimit nga hapja e zarfeve me fletëvotime të ardhura nga Serbia, verifikimi i të cilave kishte filluar qysh në mëngjes. Përveç ankesave për kundërmim, zyrtarët u ankuan edhe për kruarje të duarve dhe të fytyrës. Nëntë prej tyre kërkuan ndihmë në Qendrën Klinike Universitare. Në vendngjarje, për më shumë se tri orë, qëndruan njësitet policore e forenzika, të cilat u morën me ekzaminimin e hapësirës. Në afërsi të vendit ku janë të vendosura votat nga Serbia por edhe ato nga diaspora, ishin edhe zyrtarë të Komisionit Qendror Zgjedhor, por të cilët nuk dhanë shumë informata.

Kontrolloni gjithashtu

Gjykata Kushtetuese në Shqipëri pritet të kompletohet së shpejti

Gjykata Kushtetuese në Shqipëri pritet të kompletohet së shpejti

Gjyqtarja, Arta Vorpsi është betuar ditën e sotme si anëtare e Gjykatës Kushtetuese të Shqipërisë. ...