KEK
Fillimi / Lajmet / Pal Lekaj nuk e përjashton mundësinë e një koalicioni parazgjedhor në mes të AAK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje
Kandidati për deputet nga AAK-ja, Pal Lekaj thotë se është e pabesueshme se në çfarë niveli ka rënë PDK

Pal Lekaj nuk e përjashton mundësinë e një koalicioni parazgjedhor në mes të AAK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, ka deklaruar ditë më parë se nuk e përjashton mundësinë e një koalicioni parazgjedhor me Lëvizjen Vetëvendosje të Albin Kurtit. Lidhur me një koalicion të mundshëm me Vetëvendosjen, qoftë para apo pas zgjedhjeve, Lekaj, në ka theksuar se AAK në çdo kohë ka bashkëpunuar me të gjitha partitë politike dhe se nuk kanë vija të kuqe për asnjë parti që ka mandate në Kuvend, dhe sipas tij kjo i bën mirë vendit, për të zgjidhur të gjitha problemet që i ka Kosova. “Edhe pse jemi në qeveri, çdo herë kemi thënë se jemi për bashkëpunim me të gjerë, edhe me opozitën edhe shoqërinë civile. Në këtë relacion nuk kemi vija të kuqe me asnjë subjekt dhe as me Vetëvendosjen”, ka thënë Lekaj.

Kontrolloni gjithashtu

Partitë opozitare vazhdojnë të kërkojnë zgjedhje të parakohshme në Kosovë

Demokracia në Veprim kërkon të hetohen dyshimet për falsifikim me vota të kandidatëve për deputetë

Organizata “Demokracia në Veprim” ( DnV) ka kërkuar që të hetohen dyshimet për falsifikim me ...