kek
MIT
tv dielli
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Parlamenti Studentor i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” përkujton rektorin Ejup Statovci

Parlamenti Studentor i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” përkujton rektorin Ejup Statovci

Parlamenti Studentor i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” sot mban orë përkujtimore me rastin e 20 vjetorit të ndarjes nga jeta të rektorit të UP-së, Prof. Dr. Ejup Statovci. Rektori, Ejup Statovci i dha mbështetje të pa rezervë protestave të organizuara nga studentët në vitin 1997 kundër uzurpimit që iu kishte bërë Serbia institucioneve edukativo-arsimore të Kosovës. Prof. dr. Ejup Statovci ishte profesor në Universitetin e Prishtinës, Fakultetin Juridik dhe rektor i Universitetit të Prishtinës prej vitit 1991 deri më 1997.

Kontrolloni gjithashtu

Qeveria e Kosovës bënë të ditur se sot do të mblidhet por nuk ka dhënë detaje për rendin e ditës

Qeveria e Kosovës bënë të ditur se sot do të mblidhet por nuk ka dhënë detaje për rendin e ditës

Përmes një njoftimi për media, Zyra e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, ka bërë të ...