Fillimi / Lajmet / Partia Demokratike e Kosovës e dorëzon në KQZ listën me emrat e kandidatëve për kryetarë të komunave
PDK përkujton përvjetorin e demostratave të 68-ës kundër dhunës dhe politikës shtypëse serbe ndaj shqiptarëve

Partia Demokratike e Kosovës e dorëzon në KQZ listën me emrat e kandidatëve për kryetarë të komunave

Partia Demokratike e Kosovës, ka dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve listën me emrat e kandidatëve për kryetarë të ardhshëm të komunave dhe të kandidatëve për Kuvende Komunale. Në zgjedhjet lokale të 17 tetorit, Partia Demokratike e Kosovës garon në 36 komuna. Në 29 prej tyre, PDK garon me kandidatë për kryetarë komunash. Në 4 komuna, PDK garon vetëm me listë të kandidatëve për Kuvende Komunale, ndërsa në komuna të tjera, PDK garon në koalicion të përbashkët me partitë tjera shqiptare. Lista e Partisë Demokratike të Kosovës me kandidatë për kryetarë komunash dhe ajo për Kuvende Komunale, përbëhet nga intelektualë e profesionistë kompetentë për qeverisje lokale, që kanë vizion të qartë për zhvillimin e vendit.

Kontrolloni gjithashtu

Nga testimi i 7.946 mostrave, 1.067 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin korona

Sot nuk ka vdekur asnjë i infektuar me virusin korona, janë paraqitur 3 mijë e 206 raste të reja, ndërsa janë shëruar 317 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë ...