Dardan Molliqaj

Partia Socialdemokratike ka paralajmëruar protestë kundër marrëveshjeve të dëmshme për Kosovën

Partia Socialdemokratike ka paralajmëruar se do të organizon protesta kundër marrëveshjeve të dëmshme për Kosovën. Ky subjekt politik ka konstatuar se dakordimi për marrëveshjen e mbrëmshme në Ohër është i dëmshëm për Kosovën. Kryeministri Albin Kurti nuk ka mandat për këtë marrëveshje. Mashtrimi është i madh dhe i rrezikshëm për demokracinë dhe qytetarinë. Prandaj, të gjithë që jeni kundër marrëveshjes dhe kundër mashtrimit ju ftojmë në protestë, të shtunën në ora 14:00 në sheshin ‘Zahir Pajaziti’. Mashtrimi është i madh dhe i rrezikshëm për demokracinë dhe qytetarinë. Pas Ahtisari Plus, tani po ofrojmë Asociacion plus” theksoi gjatë konferencës për medie, kryetar i Partia Socialdemokratike, Dardan Molliqaj.

Kontrolloni gjithashtu

Milazim Krasniqi: Qeveria Kurti është totalisht e dështuar, ajo nuk di të ballafaqohet me krizat ekonomike, energjetike, arsimore

Milazim Krasniqi: Amerika dhe shtetet që kanë njohur Kosovën, po mbajnë qëndrime joparimore në përdorimin e dinarit

Profesori universitar  dhe analisti, Milazim Krasniqi, duke komentuar zhvillimet e fundit sa i përket Rregullores …