KEK
Fillimi / Lajmet / Për Odën e Mjekëve vendosja e masave në këtë kohë ka qenë vendim i drejtë dhe shumë e nevojshëm
Për Odën e Mjekëve vendosja e masave në këtë kohë ka qenë vendim i drejtë dhe shumë e nevojshëm

Për Odën e Mjekëve vendosja e masave në këtë kohë ka qenë vendim i drejtë dhe shumë e nevojshëm

Përfaqësuesi i Odës së Mjekëve, Pleurat Sejdiu, ka thënë se vendimi për vënie të masave ka qenë i drejtë dhe shumë i nevojshëm. Ai thotë se spitalet janë të stërmbushura dhe se punëtorët shëndetësorë janë të lodhur. Po ashtu, ai ka thënë se do të kërkojnë një hetim se si ishin larguar masat menjëherë në kohën kur ishin ndërruar qeveritë në qershor të vitit 2020. “Partitë politike eshte dashur ta përdorin imagjinatën e tyre për fushatë ndryshe, pasi jeta jonë është ndryshe tani. Tani vijmë tek pozita se cfarë duhet të sakrifikojmë. Të gjithë po sakrifikojmë, qoftë shkolla, qoftë gastronomia. Dihet se mësimi online po shkatërron gjenerata. Nëse dalim për ditë dhe shohim se edhe ato pak masa nuk janë duke u respektuar”, shtoi Sejdiu.

Kontrolloni gjithashtu

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicë, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicës, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka reaguar pas grafiteve në shtëpinë e ish-bashkëpartikates, tani deputete ...