Fillimi / Lajmet / Për të tretën ditë me radhë puntorët e MKRS-së dhe të MBPZhR-së protestojnë kundër zhvendosjes se ministive
Për të tretën ditë me radhë puntorët e MKRS-së dhe të Ministrisë se Bujqësisë protestojnë kundër zhvendosjes se ministive

Për të tretën ditë me radhë puntorët e MKRS-së dhe të MBPZhR-së protestojnë kundër zhvendosjes se ministive

Para objektit të MKRS-së, ka filluar përsëri protesta e punëtorëve të kësaj ministrie e të Bujqësisë, për të shprehur pakënaqësitë e tyre me zhvendosjen e objekteve. Kujtojmë se brenda vitit të ardhshëm pritet që presidenca të kalojë në hapësirat e objektit ku gjenden Ministria e Bujqësisë dhe Ministria e Kulturës. Nga Ministria e Administratës Publike thonë se kur të lirohet ndërtesa, ky dikaster do t’i ndërmarrë hapat e nevojshëm për meremetimin, i cili konsiderohet se do të zgjasë rreth 12 muaj. E punëtorët e Ministrisë së Bujqësisë dhe Ministrisë së kanë thënë se nuk e kanë ndërmend që të lëvizin nga objekti. Sot gjatë ditës, Lidhja Demokratike e Kosovës, përmes një reagimi, ka shprehur kundërshtimin ndaj vendimit për zhvendosjen e zyrtarëve të MKRS-së dhe MBPZHR-së nga objekti i tyre pa u siguruar fillimisht një objekt tjetër në pronësi të Qeverisë.

Kontrolloni gjithashtu

Thaçi

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka publikuar një video, me pamje që dëshmojnë inkriminimin e grupit Kurti-Haxhiu-Sveçla

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, në një postim të tij ka publikuar një video, me ...