leoni

“Prurjet e reja” që i dëmtuan partitë politike veçmas LDK-në

“Prurjet e reja” që i dëmtuan partitë politike veçmas LDK-në

Duke u bazuar në një listë që ka siguruar “Botapress”, bëhet e ditur se nga Dega e IV e LDK-së del se kandidati më i votuar ëshë Avdullah Hoti me  4534 vota, Vjosa Osmani me 3050 vota, Lumir Abdixhiku, si “prurje për vota” dolli vetëm  me 2437 vota, ndërsa analisti Driton Selmanaj vetëm 1403 vota, Behxhet Pacolli me 1940 vota, Mimoza Kusari Lila me 1388 vota, Ilir Deda me 1396 vota, Anton Quni me 946 vota, Kujtim Shala me  744 vota dhe Ismet Beqiri me 685 vota. Kjo tendencë e votimit të kandidatëve që konsiderohen si “prurje të reja” në LDK duket se është një mesazh i mire për Lidhjen Demokratike të Kosovës që të mendojë për avansimin e “frymës së re” edhe brenda strukturave të LDK-së.

Kontrolloni gjithashtu

Lutfi Haziri: Qeveria Kurti është e zhytur shumë në korrupsion, do ta këtë problem me dalë para njerëzve

Lutfi Haziri: Ka shumë arsye që të mbahen zgjedhjet e parakohshme, në radhë të parë sepse Qeveria është e papunë

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, konsideron se ka shumë arsye që të mbahen zgjedhjet e …