Haradinaj

Haradinaj: Bisedimet me Serbinë bëhen me një kusht, njohjen e pavarësisë së Kosovës nga Beogradi

Kandidati për kryeministër i koalicionit PDK-AAK-NISMA, Ramush Haradinaj ka thënë për Top Channel se bisedimet me Serbinë do të bëhen me një kusht të vetëm: njohjen e pavarësisë së Kosovës nga ana e Beogradit. Deri më tani korniza e këtyre bisedimeve ka qenë e gabuar dhe është folur për çështje të brendshme të Kosovës dhe  kanë vënë në pikëpyetje ekzistencën e shtetit. Jam i interesuar për dialog me Serbinë, por nëse Serbia nuk rishqyrton vendimin e vet për njohjen, ne nuk vrapojmë pas një dialogu që flet për tema të brendshme të Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

OVL-UÇK

Më 12 prill të vitit 1999 në frontet e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë rënë dëshmorët:

Më 12 prill të vitit  1999  në frontet e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës …