valamobile
akp deri me 27 shkurt
mbpzhr 2018
Fillimi / Institucionet / QKK me Javë të Filmit në Bujanoc

QKK me Javë të Filmit në Bujanoc

Qendra Kinematografike e Kosovës në bashkëpunim me Shtëpinë e Kulturës në Bujanoc nga data 10 deri më 15 dhjetor organizojnë Javën e Filmit të Kosovës në Bujanoc. Gjatë javës do të shfaqën pesë filma të metrazhit të gjatë që janë realizuar në vitet e fundit në Kosovë. Java e filmit do të hapet me filmin e regjisorit Ismet Sijarina; “Nëntor i Ftohtë”, dhe do të vazhdoj; me “Home Sweet Home” nga Faton Bajraktari, “Tri Dritare dhe Një Varje” nga Isa Qosja, “T’padashtun” nga Edon Rizvanolli, dhe “Një Tregim Prishtine” nga Burbuqe Berisha.

Filmat do të shfaqen në Shtëpinë e Kulturës çdo ditë në 17:00.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Ferizajt, Agim Aliu takoi veteranët e hendbollit ferizajas, bisedohet për turneun e nesërm të veteranëve në hendboll

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu ka pritur në zyrën e tij një grup ...