Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Rexhep Selimi: AAK-ja nuk është marrë vesh me dy subjektet tjera opozitare lidhur me protestën e 14 majit
Rexhep Selimi

Rexhep Selimi: AAK-ja nuk është marrë vesh me dy subjektet tjera opozitare lidhur me protestën e 14 majit

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi  është cituar të ketë deklaruar se AAK-ja pavarësisht se muajve të fundit ka qenë e bashkuar me Vetëvendosjen e Nismën për Kosovën në aktivitetet e tyre kundërshtuese ndaj qeverisë, siç duket tani ka vendosur që e vetme të marrë “timonin” dhe të organizojë protestat kundër qeverisë. AAK ka thirrur protestë më 14 maj ani pse një gjë të tillë e kanë kundërshtuar në subjektin më të madh opozitar Vetëvendosje, pasi sipas tyre AAK nuk është marrë vesh edhe me dy subjektet tjera opozitare. Nuk e di çfarë mendon AAK-ja. Por, së paku uroj ta kenë menduar hollë këtë punë. Ta shohim në ditët në vijim. Shpresoj ta kenë qëllim  e mirë, siç thonë ata”, tha Selimi.

Kontrolloni gjithashtu

PDK

Grupi Parlamentar i PDK-së: Në krye të organizatës terroriste ‘Syri i Popullit’, është Glauk Konjufca

Grupi Parlamentar i PDK-së, nëpërmjet një komunikate për media ka shprehur indinjatë për shkruhet aty ...