KEK
Fillimi / Lajmet / Ben Blushi kërkon zgjedhje të moderuar, serbe, greke apo frënge por jo “alla shqiptarçe”
Lakmi Urrjtje Smira

Ben Blushi kërkon zgjedhje të moderuar, serbe, greke apo frënge por jo “alla shqiptarçe”

Deputeti shkizmatik  i Partisë Socialiste, Ben Blushi, i cili në përpjekjet e tij për ta shantazhuar Partinë socialiste dështoi me turp, tani i është kthyer gjuhës së kishës serbe e greke, për t’i quajtur shqiptarët që votuan por Edvin Ramës, “alla shqiptarë, anadollakë” sepse nuk ia dhanë besimin, për të cilin ai me rradaken e tij dhe ngjashmërinë mbase rastësore fizike me Milosheviqin, mendon se duhej të kishte. Andaj ai e quan qesharak referendumin e mbajtur, por jo veten e tij që ka fituar një dyzinë nga qindra mijëra votues, duke e konsideruar një “votim alla shqiptarçe”. Sipas tij pjesëmarrja në Referendum ishte e ulët.  Ai theksoi edhe një herë se qëllimi i referendumit ishte t’i hiqet atij të drejtën e kandidimit për kreun e PS-së. Ben Blushi është i njohur për qëndrimin e tij pro grek dhe pro serb, dhe qëndrimin racist  kundër shqiptarëve me besim islam. Pretendimet e tij për ndryshim në Partinë socialiste i ka bazuar  në imagjinatën fiktive-krijuese të njeriut që mendon se bota sillet rreth tij.

Kontrolloni gjithashtu

Petrit Gashi: 23 vite pa kryeheroin, Ymer Alushani

Ibrahim Gashi: 23 vite më parë ra për të mos vdekur kurrë heroi i kombit, Ymer Alushani

Sot janë bërë 23 vite nga rënia e dëshmorit Ymer Alushani – komandant “Voglushi”. Ai ...