MIT
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo akuzoi Rusinë se po mbron sulmin e regjimit të Damaskut
Mike Pompeo

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo akuzoi Rusinë se po mbron sulmin e regjimit të Damaskut

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo akuzoi Moskën zyrtare  se po mbron sulmin e regjimit të Damaskut, të mbështetur nga Rusia, kundër bastionit të fundit të kryengritësve në Idlib, në Siri dhe konsideron se bëhet fjalë për një përshkallëzim në një konflikt që është shumë i rrezikshëm. “Tre milionë sirianët që janë detyruar të largohen nga shtëpitë e tyre dhe që janë aktualisht në Idlib do të vuajnë këtë agresion. Kjo është shumë e keqe dhe bota po ju shikon, paralajmëroi shefi amerikan i diplomacisë. SHBA-ja, Franca dhe Britania e Madhe kanë paralajmëruar kohët e fundit Asadin dhe Moskën se nuk do të lënë të pandëshkuar përdorimin e armëve kimike nga regjimi, në rast të një ofensive në Idlib.

Kontrolloni gjithashtu

Thaçi: UÇK nuk u mposht nga ofansivat e shtatorit 1998 në saje të guximit dhe trimërisë së dëshmorëve dhe heronjve tanë

Thaçi: UÇK nuk u mposht nga ofansivat e shtatorit 1998 në saje të guximit dhe trimërisë së dëshmorëve dhe heronjve tanë

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar Xhevë dhe Fehmi Lladrovcin në 21 vjetorin e ...