MIT
kek
Airport Adem Jashari
tv dielli
Fillimi / Lajmet / Shala: Nisma Socialdemokrate s’do ta votojë qeverinë Kurti
Nisma

Shala: Nisma Socialdemokrate s’do ta votojë qeverinë Kurti

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Endrit Shala ka thënë se subjekti politik që ai i takon nuk do ta votojë qeverinë Kurti. Ai ka shtuar më tutje se Nisma nuk e përkrah opsionin për qeveri të pakicës dhe ka theksuar se kjo nuk do të ishte zgjidhje e mirë për vendin. Ndërkohë, kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi ka thënë se po të ishte deputet në Kuvendin e Kosovës, vota e tij do të shkonte për Qeverinë e pakicës së majtë. Bile në ketë rast u bëjë thirrje deputetëve të orientimit të majtë, nëse ka, që t’i bashkojnë votat për Qeverinë e pakicës.

Kontrolloni gjithashtu

Henry Kissinger: Koronavirusi mund të shkaktojë një “katastrofë ekonomike” që mund të zgjasë për breza të tërë

Henry Kissinger: Koronavirusi mund të shkaktojë “katastrofë ekonomike” që mund të zgjasë për breza të tërë

Ish-sekretari amerikan i shtetit Henry Kissinger ka paralajmëruar se koronavirusi mund të shkaktojë një “katastrofë ...